Koncentrat do czyszczenia podłóg olejowanych Baltic Wood 1000 ml M0203-525

 [bltM0203-525]

Producent:
Numer katalogowy: M0203-525
92,00
/szt.

W magazynie: średnia ilość średnio
Wysyłka: 24h
Koszt dostawy od 23,00
Ilość:
szt.

Koncentrat do czyszczenia podłóg olejowanych Baltic Wood 1000 ml
Właściwa pielęgnacja podłogi to klucz do zachowania jej piękna przez wiele lat. Podstawą właściwej ochrony drewnianej powierzchni jest metoda 2 KROKÓW.
KROK 1: REGULARNE OCZYSZCZANIE (co najmniej 1 w tygodniu)
KROK 2: OKRESOWA PIELĘGNACJA (co 2-3 miesiące)
Pamiętając zarówno o MYCIU podłogi, jak również o jej ODśWIEŻANIU, będziesz miał pewność, że drewno zachowa swój niepowtarzalny wygląd na długi czas, a użytkowana na co dzień powierzchnia odzyska blask.

Specjalnie dla Ciebie Baltic Wood przygotował DEDYKOWANE PAKIETY, które zapewnią kompleksowe, kilkumiesięczne SPA DLA TWOJEJ PODŁOGI!
Pakiet SPA
Pamiętaj również o podstawowych zasadach ochrony podłóg drewnianych
1. Regularnie (przynajmniej dwa razy w tygodniu) sprzątaj podłogi przy pomocy odkurzacza ze specjalną szczotką do podłóg lub miękkiej miotły. Nie czyść drewnianych podłóg mokrym mopem, który rozmazuje wodę po powierzchni. Jej nadmiar może powodować pęcznienie, wypaczenie i odbarwienia podłogi.
2. Używaj dedykowanych środków pielęgnacyjnych. Wprawdzie na rynku dostępne są środki czyszczące określane mianem „uniwersalne”, ale często ich użycie narusza strukturę środka, którym uszlachetniona jest podłoga i przyspiesza jej starzenie. Nie stosuj także wosków, które mogą zmatowić powierzchnię.
Gdy coś wyleje się na podłogę, natychmiast usuń plamy przy pomocy ścierki lub papierowych ręczników zanim zaschną i utrwalą się na dobre.
3. Używaj podkładek ochronnych. Nogi krzeseł lub mebli mogą porysować podłogę. Zabezpiecz wszystkie przedmioty stojące na podłodze filcowymi podkładkami, a w przypadku foteli obrotowych zastosuj specjalne kółka do drewnianych powierzchni. Unikaj podkładów gumowych lub dywanów, które nie przepuszczają powietrza.
4. Obcinaj pazury zwierzętom domowym. Dzięki temu unikniesz dodatkowych zarysowań. Pamiętaj również o wytarciu po spacerze łap pupila. Zapobiegniesz przedostawaniu się zanieczyszczeń i piasku do wnętrz.
5. Pamiętaj o wycieraczkach – mieszanina piasku i wody, którą przenosimy na obuwiu, daje taki sam efekt jak papier ścierny. Wycieraczki położone przy drzwiach wejściowych i przy wejściu z tarasu ochronią podłogę przed jej szkodliwym działaniem. Utrzymuj wycieraczki w czystości – wymieniaj je od czasu do czasu.
6. Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza ok. 30-60% przy temperaturze 20°C, a zimą, kiedy wilgotność powietrza spada, stosuj nawilżacze powietrza. Pamiętaj, że drewno dąży do równowagi higroskopijnej z otaczającym powietrzem. Od czasu do czasu przewietrz pomieszczenie.